Luokkakokoukset

Luokkakokouslauantai 5.9.

Haluamme toivottaa kaikki entiset lyseolaiset tapaamaan toisiaan lauantaina 5.9. ja muistelemaan yhteisiä kouluvuosia. Koululla on silloin avoimet ovet ja mm. tutustumiskierroksia. Oppilaskunnan kahvio on päivän ajan auki ja koululta löytyy myös opiskelijoiden ylläpitämä infopiste.

Jos kokoat luokkakokousta tai muuta tapaamista, ilmoita meille yhteystietosi niin julkaisemme ne tällä sivulla. Voit myös ilmoittaa kokoontumisen organisoimiseen tarkoitetun Facebook-ryhmän osoitteen tai muun vastaavan. Mikäli haluatte varata luokkatilaa tapaamisenne käyttöön, on se mahdollista klo 11-17 välillä.

Luokkakokousviikonloppuun liittyvät tiedustelut ja varaukset: matti.heinonen@jns.fi

_____________________________

Ilahduttavasti tapaamisia ovat alkaneet puuhamaan jo viiden eri vuosikymmenen lyseolaiset!
Tässä tällä hetkellä tiedossa olevia luokkakokouksia:

Ylioppilaat 31.5.1989 (1986-1989 lyseolaiset)
Yhteyshenkilö: Helena Miikkulainen
puh. 050-597 83 92
helena.miikkulainen@kotiportti.fi

Tyttölyseon vuoden 1963 ylioppilaita, IX B-luokkaa
Aune-Inkeri Keijonen
aune-inkeri.keijonen@pp.inet.fi
045 – 1111 065

Lyseon vuosien 1992 – 1995 A-luokka
yhteyshenkilö Johanna Sallinen
johanna.sallinen@ulapland.fi
puh. 040 5373186

Keskustan lukiosta 1977 kirjoittaneet 3C luokan tytöt
yhteyshenkilö Lea Kilpeläinen
0500 175 401
lea.kilpelainen@jns.fi

Keskustan Lukio 2B –luokka 1975
Yhteyshenkilö Timo Ronkainen, 0500 427184
Linkki Facebook sivuille
https://www.facebook.com/groups/1619469991657250/

Vuonna 1991 Lyseosta kirjoittanut 3B-luokka
yhteydet Facebook-ryhmässä:
”Joensuun Lyseon lukio 3B, ABI -91”
tai makikaisu@gmail.com

Tyttölyseossa 1962-1968 keskikoulua käyneet
yhteyshenkilöt:
Seija-Liisa Mönkkönen  seija-liisa.monkkonen@hotmail.com
Eeva Rimpi  eeva.rimpi@gmail.com

Keskustan lukiosta 1976 kirjoittaneet pojat
yhteyshenkilö:
Juha Mustonen
gsm: 050 387 7696
email: juha.mustonen@pkssk.fi

Lyseon VIII-A v. 1963 –luokka
Yhteyshenkilö Heikki Vuorela
heikki.vuorela@fimnet.fi

Lyseon 8c –luokka v.1972
yhteyshenkilö Antti Heliövaara
antti.heliovaara@hotmail.com
puh. 0500-670360

Tyttölyseon vuonna 1963 aloittaneet + lukioon vuonna 1969 tulleet sekä vuonna 1972 kirjoittaneet
yhteyshenkilöt:
Ritva Mertanen (os. Sallinen) ritva.mertanen@hotmail.com puh. 050 4326535 ja
Eeva Kinanen (os. Varis) eeva.kinanen@gmail.com puh. 050 5021233

Tyttölyseon vuonna 1968 IXC-luokan päättäneet ja keskikoulun 1965 VIB-luokan päättäneet
yhteyshenkilö Pirjo Passoja (os. Rönkkö)
puh. 0505240466
ppassoja@gmail.com

”Anjan omat” – vuonna 1990 valmistuneet, Anja Merialan ryhmänohjausluokka
yhteyshenkilö Virpi Hassinen
virpi.hassinen@jns.fi

IB-linjalta vuonna 2003 valmistuneet
yhteyshenkilö Anneli Linna
anneli.linna@gmail.com

Lyseon vuoden 1970-71 VIIIB-luokka
yhteyshenkilö Olli Mäkelä
olli.makela@dnainternet.net
puh. 0400176167

1982-1985 B-luokka
yhteyshenkilö Anja Sivonen
anja.sivonen@pkky.fi
puh. 050 533 2077
https://www.facebook.com/groups/907460492609544/

Mainokset

Kommentoi

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

w

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s